RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Nadamo se zajedno



Poruka


perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 13:28:18)

Chrna, kužim... Al me strah da na taj način zbunjujete tvoj
organizam i hormone ... Dr zna najbolje, ja nisam dr.. sretnoo [sm=smiley1.gif]
Gibam ranije domeka, uživajte curke u vikendu [sm=smiley1.gif]




perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 13:33:27)




Trudilice:

[image]http://i65.photobucket.com/albums/h203/Sexxieracerchik4/Miscellaneous/SMILIES/babydustfairy.gif[/image] Vilić zuba - 02.07. - ponosna [sm=nosecka.gif]
[image]http://i65.photobucket.com/albums/h203/Sexxieracerchik4/Miscellaneous/SMILIES/babydustfairy.gif[/image] papučica - 25.07.
[image]http://i65.photobucket.com/albums/h203/Sexxieracerchik4/Miscellaneous/SMILIES/babydustfairy.gif[/image] Jupiter - 30.07. [image]http://www.picgifs.com/smileys/smileys-and-emoticons/sighing-and-waiting/smileys-sighing-and-waiting-509975.gif[/image]





perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 13:34:48)




Naši grafovi:


buba m - graf [sm=pikapoka2.gif]
daxy - graf [sm=pikapoka2.gif]
folletto - graf [sm=pikapoka2.gif]
hipo - graf [sm=pikapoka2.gif]
irchy85 - graf [sm=pikapoka2.gif]
Jupiter - graf [sm=pikapoka2.gif]
lidac0605 - graf [sm=pikapoka2.gif]
mali andeo - graf [sm=pikapoka2.gif]
noema - graf [sm=pikapoka2.gif]
perlica55 - graf [sm=pikapoka2.gif]
Snjeguljica_83 - graf [sm=pikapoka2.gif]






mali andeo -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 14:11:34)

Hej,curke da se i ja malo javim...
Jos koji dan na GO i to je to😢ali ovaj put smo iskoristili maximum od svega ...vrijeme fantazija,izletici,malo odmora kupanja...
Cak i iznenadnih akcija...sto se cudim,jer mala nas je pratila u stopu...[sm=smiley36.gif]ali to je ono ako se zeli nade se i vrijeme i mjesto[sm=smiley36.gif]samo jos da sve to ima smisla...
Jupiter kako si ?
Perlice nemoj panicariti...strah je opravdan,ali nema crnih misli...[sm=smiley31.gif]
Snjeguljice ajde trk u akciju[sm=smiley36.gif]
Hipo neka bude carki bez razmisljanja...jer tako je najbolje...ja sam inzistirala na prirodnom porodu,ali ipak sam zavrsila na carskom...
Prek moba sam ...pa mi je malo tesko tipkati...
Grlim vas sve...




anastasija0702 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 18:31:49)

Pozdrav cure
evo da se javim. Dobila sam nalaz hormona štitnjače i sad mi je tsh opet povišen na 4,54 a ft4 (S) mi je 17,6. Koliko ja kužim to znači da mi je terapija opet mala odnosno da treba povećati dozu hormona iako pijem 100mg. Nikad nisam pila preko 100mg pa mi je sad čudno da mi je nakon prošlog nalaza koji je bio oko 1 tsh sad odjednom skočio na 4,5. Čini mi se da gluten uvelike djeluje na štitnjaču.
Vjerojatno nam zato i ne uspjeva zatrudniti a i ciklusi su mi se produljili jedno tjedan dana.




perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 18:40:14)

Anastazija dal si prije pikanja uzela terapiju???
Odi kod endokrinologa




anastasija0702 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 20:00:25)

Perlice, ne nisam. Znam da se ne smije. A ne znam više koji mi je bog ta štitnjača....
aaaaaaaaaaa [sm=smiley19.gif]




lidac0605 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 20:13:41)

terapija se normalno uzima i prije vađenja hormona,to nema nikakav utjecaj na nalaz...ti moraš dugoročno uzimat Eutirox da bi se vidlo na nalazu,jedna doza je kap u moru....pa dobro,pit ćeš veću dozu i sve ok,pa s tim se moraš pomirit da bu doza sve veća s vremenom,kak štitnjača kiksa sve više tak tebi treba sve više Eutiroksa...ne vidim neki problem u tome...




perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 20:21:12)

Anastazija terapija se obvezno! uzima na tašte prije vađenja krvi...
Nalaz ti nije napravljen kak treba, i vrijednos nije valjanana. Ponovi
nalaz sat/dva nakon terapije..
Moja endica veli da visko TSH ne čini problem za zatrudnjivanje, neg za
održavanje trudnoće... Po njoj žena normalno zatrudni, al je veća
vjerojatnost spontanog u prvom tromjesečju..




anastasija0702 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 23:09:27)

Nadomjesna terapija hormonima štitnjače (npr. Euthyrox) može utjecati na rezultat ukupnog T4 i slobodnog T4.  Stoga je važno na dan vađenja krvi ne uzeti lijek prije uzorkovanja. Propisanu dozu lijeka može se uzeti neposredno nakon vađenja krvi.

I u ambulanti tako stoji. Mogu provjeriti sa dr ali znam da sam već to bila par puta zezla i zato sam zapamtila da ne pijem prije vađenja krvi.
Baš sam se izbedirala s tim nalazima. Bio mi je tsh oko 1 i sad toliko se promijeni, ah...




chrna -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (24.7.2015 23:11:44)

perlice a znam, i meni je malo blesavo, al ak ginekologica veli da tak može, onda valjda može. Uostalom zadnju glupaču prije ove sad sam imala 11.5, tak da mislim da joj dva tri pet dana ne igra nikakvu ulogu, valjda??? Ma nemam pojma. Jedino kaj se u tome svemu nadam ak kasnije počnem s duphastonom ima i tu neki plus (istina kojeg samo ja vidim) recimo ako dođe do spontane ovulacije ((što bi bilo čudo čudesa) A da je kasnije od 15 dc možda bi mogla ostat trudna i bez postupka. Mislim da nema šanse, al eto baš sam si nekak optimistična tako da ću poslušati ginekologicu i napravit tako kako trebam.
anastazija ja ti neznam niš kaj se štitnjače tiče pa bolje da šutim nego da lupetam bezveze ..




papučica -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 0:24:47)

Dobro veče u ove kasne sate.
Evo ja sad sama pa se mogu javit, inače na poslu se vrlo rijetko mogu javit zbog djece a i kod kuće je gusto[sm=smiley36.gif].
Borimo se kako čitam i nije nam lako ali vjerujem da će ovo ljeto biti uspješno ako ne za sve bar za neke i talo redom.

Ja bih po nekom računanju trebala sutra tj. već danas dobit. Ali mi se danas pojavilo na toalet papiru rozi trag, možda kapljica . Čekala sam da krene [sm=hudicek1.gif] pošto me ni grudi ne bole, nemam nikakav osjećaj. Dva dana sam imala povremene bolove pri dnu stomaka ali ništa strašno.Međutim, poslije kad sam išla u wc nema ništa. Ne bih da se nadam previše ali ostaje mi da čekam ovih par dana. Najgore je kad neznam od kad ću računati plodne dane, nekako mislim kao što sam i nedavno napisala da su bili oko 10-og.

U momentu sam presretna i kažem to je to ali me nekako prevladaju godine razočarenja pa to bude jače. Jer svaki ama baš svaki mjesec nešto kod mene novo.
Želim da se radujem i stalno sam po wc ne zato što mi se piški nego da zavirim imali dole šta[sm=smiley36.gif]. Vjerujem da smo sve takve.
Svakako ću javiti šta bude, samo neznam kad test da uradim. Zadnju sam imala 28.06. pa bi vjerovatno trebala sačekati.
Sad mi treba strpljenja i ništa više.
Tačno prije 5 godina u julu sam ostala[sm=nosecka.gif] a nisam to ni znala, otišla na more i tamo me počele boliti ruke i noge, a ja to prepisivala umoru.Kako bih bila sretna da mi se to sve ponovi.
Eto malo sam se raspisala, valjda mi niko ne smeta [sm=smiley36.gif].


Pozdrav za sve. Želim vam ugodan vikend. Većina vas je sigurno blizu mora i zavidim vam. Ja sam u Bosni, ali nađe se kakvo kupalište[sm=smiley36.gif].




noemaa -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 7:44:01)

papučice, onda tu fržim debele prste za[sm=duda.gif][sm=bravo.gif]

anastasija, lidac, perlice... ovo je stvarno zbunjujuće. zar je moguće da se i doktori ne slažu oko uzimanja terpaije na dan vađenja krvi zbog hormona štitnjače?!? i što je sad tu ispravno? meni je logično da se uzima - da bude sve kao i uvijek.. ali ako to o neuzimanju stoji u bolnici kod anastasije...???

chrna, stručan savjet je ipak stručan, vjerujem da žena zna! [sm=smiley1.gif] ja sam se bila čudila jednom savjetu stručnjaka iz MPO za moju sekicu i još joj rekla - ma neee, šta je njemu, blabla... ona ga je ipak poslušala i - sad čekaju [sm=duda.gif][sm=smiley1.gif]

meni se mm vraća danas... nadam se da me je ultra željan pa da pokrijemo barem O! [sm=smiley1.gif] držite mi prste!




Snjeguljica_83 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 7:59:50)

Jutro!

Noema dolazi ti muž! [sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif][sm=zz_bounce.gif] Poželjela si i ti muža, pirznaj![sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
Ajde, napravite nešto konkretno![sm=zz_tongue.png]




Snjeguljica_83 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 8:37:14)

Jupiter BT se digla! Navijam za [sm=rozacrtici.gif][sm=bravo.gif][sm=modricrtici.gif][sm=bravo.gif]




papučica -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 8:48:51)

Hvala ti noemaa na podršci, I JA TEBI DRŽIM FIGE [sm=bravo.gif] da pokriješ najbitnije dane. Sretno




perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 9:15:25)

Jutar curke [sm=smiley1.gif]
Anastazija, provjeri s endokrinologom, ne znam zakaj piše to u labosu,
ja pišem ono što je meni endica rekla, ne izmišljam...
Papučice, navijam za [sm=rozacrtici.gif] [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Norma, trk u akciju [sm=jezicek.gif]
Jupiter, hoće kakav testić pasti???
Chrna, ma razmišljam naglas, pa sam napisala... G zna najbolje [sm=smiley1.gif]
Idem s MM na kavicu, uživajte curke...
P.s. Kaj nam je s daxy [sm=smiley13.gif]




hipo -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 10:15:50)

anastasija, vise endo i vise labosa su mi rekli sto i perlici
kontrole radimo da vidimo je l terapija odgovara= pa je logicno uzet i na dan kontrole
jedno preskakanje ne utjece mozda bitno ali je redovno i disciplinirano uzimanje nataste jako vazno ( ja sam morala uzimat s malo vode i na dan operacija s potpunom anestezijom! )
mene kod svakog vadjenja krvi pitaju jesam li uzela terapiju-nikad nisu rekli da nis smhela
vadila sam hormone u vinograskoj, VVrhovcu, Suncu, Breyeru, Labosu na Knežiji, Sv Roku, Nemetovoj, svuda ista prica.
Kontroliralo me bar 5 razlicitih endokrinologa jer he moja znala bit na porodiljnom ili GO.
tvoja glava je i torbi-radi sto oces





anastasija0702 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 12:58:01)

Hipo ne izmišljam nego tako stoji u labaratoriju da se pretraga radi bez uzimanja hormona. Ja ću svejedno u pon poći endokrinologu da vidim što će reći.




perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 19:41:19)

Anastazija, nitko pa ni Hipo ti nije napisao da izmišljaš...
Pišemo ti vlastita iskustava... Ti nekoliko puta tražiš i pitaš savjet na RR,
dobiješ ga, al radiš kako ti hoćeš, pa tak i sada...
Kaj hoćeš da ti napišemo, da imaš visok TSH, čim ga spustiš
biti ćeš [sm=rozacrtici.gif]...
Mislim, imaš problem sa zatrudnjivanjem kao što ima većina nas
na ovoj temi... Na tebi je da odlučite kada ćete i na koje pretrage ići,
al nemoj se tog povišenog TSH držati kao pijan plota...jer TSH
ne utječe tolko na zatrudnjivanje, kolko na održavanje trudnoće...
Jupiter, držiš nas na vatrici, javljaj simptome [sm=smiley1.gif]




anastasija0702 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (25.7.2015 21:33:54)

Hvala na odgovoru
Svakako ću otići doktoru da vidim što kaže. Čudno mi je da postoje različite informacije od laboratorija do laboratorija.
Ne želim nikome soliti pamet, samo vam kažem svoje iskustvo. Ma znam da tsh nije 100% presudan bio mi je na proljeće 1-2 pa isto nisam zatrudnila.
Moram muža uvjeriti da ode napraviti pretrage. On meni kaže što ću ih praviti uopće .. ah baš mi je to sve više opterećenje. Kod mene kao i kod vas uvijek neki drugi problem. Ili ja ili on ili oboje.
Valjda će biti bolje..




Jupiter -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (26.7.2015 20:10:17)

Večer svima

Prvo se nisam imala snage javiti ( čitaj: kukati),a onda se RR odbijao družiti, jer nakon dva negativna testa sam bila slomljena. Uz ovakve simptome svatko bi povjerovao da se nekaj napokon dešava aaalii istina je gorka. Jučer sam cmizdrila, jutros još malo, pa malo poslije ručka, evo sad sam bolje. Već u planovima za mjesec "kućnog uratka" ( čitaj: hopsanja) dok čekamo 9 mj i FET. Jedino se sad nadam da neće više biti ovako vruće kao prošli tjedan jer moramo u kompletnu obnovu nalaza. U utorak vadim betu reda radi i taj dan mi pada baš na mm rođendan i nije mi svejedno jer sam zamišljala...ma znate već...

Chrna, tako mi je drago da se kod tebe napokon nešto konkretno dešava i znam da ćeš kao i ja osmi mjesec provesti...hmm....znaš. ..romantično [sm=smiley1.gif]

Ostavljam ovaj tužni mjesec iza sebe i idem uživati u nekoliko stvari koje sam si branila do sada...eto me moreee! !!!
Cure drage, sve bih vas zagrlila i hvala i još jednom, hvala! Još nisam naišla na forum sa takvom energijom kao ovdje, pogotovo na ovom dijelu. Nećete me se riješiti još dugo!
Pišemo se još!
I da, Papučica, nadam se da ćeš nas razveseliti i javiti lijepe vijesti!




daxy -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (26.7.2015 21:24:45)

Ola cure.

Evo me napokon,idem sad čitat šta se događalo.

Samo da vam kažem da su mi ovo bili pretrpani dani i da mi je RR bila najzadnja na pameti.
Radim punom parom,a imala sam goste doma. Crknuta sam.
Izgubila sam 5 kg u 4 dana. [sm=smiley13.gif]
Najviše zbog posla. Pritisak je velik,posla previše za jednu osobu...
Al znate mene,borim se! [sm=smiley1.gif]

Idem sad vidit šta sam propustila. [sm=smiley1.gif]




perlica55 -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (26.7.2015 21:27:08)

Baš danas cijeli dan zeza RR [sm=hudicek1.gif]
Jupiter, dok ne napraviš betu, ne prekidaj terapiju...
Zašto ne odeš sutra na pikanje? Držim fige da nas iznenadiš [sm=bravo.gif]
Papučice, gdje si???
Snjeguljice, jeste odradili zadaću???
Noema, vi???
Pozdrav svima, nek bude još koja ponosna [sm=nosecka.gif]
do kraja mjeseca..




daxy -> RE: Odbrojavanje srpanj 2015. (26.7.2015 22:24:03)


buba kakvo je stanje s bratom? Jesu otkrili problem? [sm=zmeden.gif]

pumba ne znam jeli čitaš ovo. Šaljem ti [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Znam da uživaš u svom haharu. To si i zaslužila. Kad sam nedavno bila dolje na jugu,sjetila sam te se i gledala svaku mamu s kolicima,ne bih li te prepoznala,da te izgrlim i izljubim.
Meni fali stara garda,al mi je drago da niste na ovim temama više. [sm=smiley1.gif]

mali andeo kako provodiš Go? [sm=zmeden.gif]
Jel se zabavljate? [sm=smiley1.gif]

danery jel odmarate?

perlice draga,evo me,premorena sam.
Kako si mi ti? Kako podnosiš ovo vrijeme?

hipo baš lipo da se poštuju trudnice vani. Da je bar i kod nas tako.
Ja se često ni ne okrenem kad stojim u redu,pa možda i ostavim tako koju trudnicu iza sebe.
Al to nije zlonamjerno,jednostavno nisam navikla gledat iza sebe. Al kad vidim propustim ju ispred sebe. Vjerujem da je trudnicama puno teže na ovim temperaturama nego nama.

hipo,perlice super vam je TSH! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Nek ostane tako i nek ne zeza!

Jupiter pročitala sam ovo za 1 smrzlića. Ja sam isto zbunjena da su pustili baš sve da se razvijaju do stadija blastice?
Jako mi je žao. [sm=smiley13.gif]
Žao mi je zbog prijateljicine bebe. [sm=smiley19.gif]
Žao mi je i zbog ovog minusa koji vidim na grafu. [sm=smiley19.gif]

lidac kako si nam ti?

chrna nek je guda stigla,napokon! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Drago mi je da je cista otišla. [sm=bravo.gif]

papučice sretno! [sm=bravo.gif]

snjeguljice,noemaa [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]

Svima ostalima koje sam (nenamjerno) izostavila [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Uh,znam da me treba po guzici jer se nikako nisam javila. [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]
Evo sama ću. [sm=smiley36.gif]

Ponavljam se,posla preko glave,već ludim. Tučem prekovremenih za 2 radnika.
Imala sam 2 okršaja sa šefom. Čekala sam da mi lupi otkaz,al to se nije dogodilo.
Ne znači da neće. Sad mu triba svaki radnik i ne može si priuštit da netko ode.

Imala sam i nekih problema s ocem,tako da sam i zabrinuta i ljuta na njega.
Dođe mi da ga nalupam ko malo dijete! Ljuti me za poludit!

Gosti su mi puni energije. Imala sam najslađe goste ikad,2 predivne curice (8 i 10 godina) koje po cijele dane mogu trčat,plivat skakat...
Jedva sam održavala tempo s njima,a navečer (kad ne bih radila) bi otišli do grada na slaju.
Pa s njihovom mamom i tatom bi sjedila do 3,4 ujutro i pričala.
Onda se budi u 5 i po pa juri na posa..... [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]

Znate kad ste toliko umorni da zaspete prije nego dotaknete jastuk glavom?
E pa to pomnožite s 3 i ja sam vam upravo toliko iscrpljena.

Sutra odmaram!!! Napokon! Ne radim,a gosti otputovali. Vrijeme da MM i ja budemo malo sami i ne radimo NIŠTA! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Sex??? Ja sam vam zaboravila šta je to. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
MM isto radi pojačano,tako da smo se poželili jedno drugog. [sm=smiley13.gif]

Sve sam nešto nakupusala ovdje. Snalazite se,ja vam idem pod tuš i u krevet.
Sutra ću napokon bit normalna. [sm=smiley1.gif]

Još jednom,žao mi je što vam se nisam javila nikako... [sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>